Masz pytanie?

XXIII Konferencja Trenerów Tenisa Puszczykowo 2015

Aktualności » XXIII Konferencja Trenerów Tenisa Puszczykowo 2015

2015-06-09 09:04

W dniu 30-31 maja 2015 w Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie koło Poznania odbyła się 23 Konferencja Trenerów Tenisa. Tematem konferencji było Action Coach Education with Facilitate.  Grównym mówcą konferencji była Emma Doyle.

Emma jest, mimo jeszcze młodego wieku, legendą w swoim kraju i jednym z najbardziej charyzmatycznych trenerów w skali światowej, jedną z autorek  obecnych sukcesów tenisa  australijskiego.

W toku swojej kariery trenerskiej pracowała z zawodnikami na każdym poziomie; od początkujących do profesjonalistów. 

Doświadczenie z pracy i podróżowania z zawodnikami wykorzystuje w pracy metodycznej szkoląc trenerów na całym świecie; jest min twórczynią programu „ACE” (Action Coach Education), metodyki nauczania tenisa (odpowiednik naszego programu Tenis 10)  stosowanego w Australii.

Jako wspaniały wykładowca „rozrywana” jest przez organizatorów międzynarodowych konferencji tenisowych, prowadziła zajęcia min podczas Światowego kongresu ITF, była gwiazdą konferencji w Rzymie, wykładając razem z Nickiem Bollettierim.

Jej motto – na czym polega efektywne trenowanie: 

“Nieważne co mówisz swojemu zawodnikowi, ale ważne jest co on usłyszy, nie co pokazujesz, ale co on zobaczy. Miarą sukcesu każdego treningu jest wzrost zrozumienia oraz umiejętności a nie jakie ćwiczenia wykonali uczniowie” 

 

 

 

Facebook